Επιτυχίες μαθητών του σχολείου μας στους διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας 2019-2020

Η καλή πορεία των μαθητών του σχολείου μας στους διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρίας συνεχίζεται και φέτος. Συγχαρητήρια και ευχαριστίες σε όλα τα παιδιά που διαγωνίστηκαν τον περασμένο Νοέμβριο στον διαγωνισμό «Θαλής» τιμώντας και εκπροσωπώντας το σχολείο μας. Συγχαρητήρια στους μαθητές της Γ΄ τάξης Κουζάκο Παντελή και Παγώνη Σταύρο που εκπροσώπησαν το σχολείο μας στον διαγωνισμό «Ευκλείδης», ως επιτυχόντες της προηγούμενης φάσης. Συγχαρητήρια και ευχές για επιτυχία στον μαθητή Παγώνη Σταύρο που συνεχίζει και θα λάβει μέρος στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Αρχιμήδης» καθώς βρίσκεται ανάμεσα στους επιτυχόντες του διαγωνισμού «Ευκλείδης».

math