ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΠΑΤΩΝ 2018

Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το εσωτερικό σχολικό πρωτάθλημα ανά τάξη του Γυμνασίου μας. Η όλη οργάνωση έγινε από τις εκπαιδευτικούς ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής Έφη Λάγαρη και Μάρθα Τραγά.

Σκοπός του πρωταθλήματος ήταν η ενεργή συμμετοχή όλων των μαθητών και μαθητριών ανεξάρτητα της εξωσχολικής αθλητικής τους δραστηριότητας. Αθλητές και μη αθλητές, συνεργάστηκαν με ομαδικότητα και ευγενή άμιλλα στο μπάσκετ, βόλεϊ και ποδόσφαιρο.

Μέσα σε πανηγυρική ατμόσφαιρα έγινε απονομή επάθλων στους νικητές. Το συγκρότημα του σχολείου μας υπό την καθοδήγηση της κ. Κατερίνας Παπαδοπούλου και του κ. Ηλία Υφαντή έδωσε μια ευχάριστη νότα στην όλη διοργάνωση.

Ευχαριστούμε το σύλλογο διδασκόντων και τον κ. Παναγιώτη Δημαρά για την πολύτιμη στήριξη και βοήθειά τους.