Επίσκεψη στις εγκαταστάσεις του Ραδιοφωνικού Σταθμού «9.84»

Επίσκεψη στις εγκαταστάσεις του Ραδιοφωνικού Σταθμού  ΑΘΗΝΑ 9.84    22-1-2018
Μια ξεχωριστή εμπειρία έζησαν μαθητές μας που επισκέφθηκαν τις εγκαταστάσεις του Ραδιοφωνικού Σταθμού «9.84» !
Συγκεκριμένα, οι μαθητές της «Λέσχης Ανάγνωσης» και του τμήματος Α3, συνοδευόμενοι από την κυρία Σοφία Οικονομάκη και την κυρία Μαρία Βρεττού , στο πλαίσιο πολιτιστικού προγράμματος που υλοποιούν μαζί με την κυρία Κυριακή Βασιλοπούλου , είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά έναν καινούριο, ιδιαίτερα γοητευτικό κόσμο, τον κόσμο του ραδιοφώνου και της δημοσιογραφίας!
Φτάνοντας στην είσοδο του σταθμού μάς υποδέχτηκε με φιλόξενη διάθεση η δημοσιογράφος, κυρία Τζέλα Παυλάκου, η οποία μας ξενάγησε στους χώρους του σταθμού. Στη συνέχεια οι δημοσιογράφοι, κυρία Έλενα Χατζηιωάννου και κύριος Χρήστος Αποστολόπουλος, και ο μουσικός επιμελητής, κύριος Χρήστος Κόκκινος, μας εξήγησαν πώς λειτουργεί τεχνικά ένας ραδιοφωνικός σταθμός. Μάλιστα κάποια από τα παιδιά «βγήκαν στον αέρα», κατά τη διάρκεια ζωντανής ραδιοφωνικής εκπομπής, με θάρρος και ενθουσιασμό!
Ευχαριστούμε θερμά τους ανθρώπους του «9.84», για τη φιλοξενία και την πρόθυμη διάθεση να μας προσφέρουν γνώσεις, εμπειρίες και χαρά!